Kaunas pasitinka XVI-ąjį šiuolaikinės muzikos festivalį «Iš arti»

Lapkričio 4 d. Kaune prasideda šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti". Tai vienintelis tarptautinis akademinės šiuolaikinės muzikos festivalis Vidurio Lietuvos regione.

Savaitę truksiančiame renginyje skambės 20 lietuvių autorių premjerų (iš jų - 11 miniatiūrų kariljonui arba balsui ir kariljonui), vyks tarptautinė muzikologų konferencija, edukaciniai renginiai jaunimui, įdomiausią nūdienos muziką pristatys užsienio šalių atlikėjai. Nestigs ir kūrybinių intrigų.

Festivalio meno vadovė kompozitorė Zita Bružaitė pažymėjo, kad šiemetinio renginio koncepciją ir turinį įtakojo reikšmingas istorinis kontekstas, susijęs net su keliomis sukaktimis - šimtosiomis M. K. Čiurlionio mirties metinėmis, Lietuvos kompozitorių sąjungos 70-mečiu ir šios organizacijos Kauno skyriaus 40-mečiu.

„Daugelyje festivalio premjerų bus juntamas kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio garsinių, vaizdinių ar biografinių momentų inspiratyvus tonas, - sakė Z. Bružaitė. - Žvilgsnis į Čiurlionio fenomeną vyraus ir antrą kartą festivalyje rengiamoje tarptautinėje muzikos atlikimo ir interpretacijos konferencijoje."

„Lietuvos kompozitorių sąjungos 70-mečiui skirtas akcentas bus netradicinis, labiau kinematografiškas, įvaizdinantis lietuvių kamerinę kūrybą: septyniasdešimt minučių septynių lietuvių kompozitorių muzikos, kurią lydės video menininkų vaizdo sprendimai, o muzikinė stilistika bylos apie visų žanrų ir stilių įvairovę, - atskleidė sumanymą renginio meno vadovė.

Festivalio svečių geografija šiemet išsiplėtė net iki Centrinės Amerikos - išgirsime jauniausios per visą festivalio istoriją atlikėjos, pianistės Synthios Soto Cordero (11 m.) iš Kosta Rikos muzikavimą, kuri kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru atliks savo tėvynainio kompozitorius Mario Alfagüelo Koncertą, o taip pat Juliaus Andrejevo bei Vidmanto Bartulio (su akrobatikos elementais!), specialiai jai sukurtas kompozicijas. Jaunoji atlikėja su pasimėgavimu interpretuoja šiuolaikinę muziką, o koncertų biografijoje jau įrašyti pasirodymai iškiliose pasaulio scenose, kaip antai Niujorko Carnegie Hall'e.

Nuolatinis šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis - saksofonų kvartetas „Signum" iš Vokietijos pateiks emocingą XX-XXI a. muzikos retrospektyvą. Vienoje koncerto programoje klausysimės dviejų užsienio kamerinių duetų: Norvegijos ansamblis „Ensemble Oktava" Povilas Syrrist-Gelgota (altas) ir Joachimas Kwetzinsky (fortepijonas) grieš lietuvių - norvegų muziką, o švedų ansamblis „Duo Ego" interpretuos savo šalies bei lietuvių autorių kūrybą balsui ir mušamiesiems.

Festivalyje nestigs ir intrigų: paskelbus konkursą, sukurti nauji kūriniai unikaliam Kauno miesto instrumentui - varpams. Specialiame koncerte juos atliks kariljonieriai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis, o Karo muziejaus bokšte bus įteiktos premijos minėto konkurso laureatams.

Vieną sekmadienio popietę festivalis „išeis į žmones": prekybos ir pramogų centre „Akropolis" kolektyvas „Protuberus brass" atliks nuotaikingas šiuolaikinių kompozitorių muzikos aranžuotes pučiamųjų ansambliui.

Netradicinis festivalio momentas - „Tylos mišios", vyksiančios Irenos Mikuličiūtės dailės galerijoje. Apie šį sumanymą kompozitorė Z. Bružaitė išsitarė: „Keistos, labiau apsivalymą, nei muzikos žanrą primenančios idėjos fabulą būtų galima įprasminti garsaus XIX a. vokiečių mikrochirurgo Roberto Kocho teiginiu: „Kada nors žmonija bus priversta nugalėti triukšmą taip pat ryžtingai, kaip cholerą ar marą". Taigi šiemet, būdami atviri istorijos priminimams, festivalio artimumo ir prasmės siekiams, stabtelėsime ir ties tyla, be kurios nėra muzikos ir kurioje telpa visa Muzika".

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti" vyksta nuo 1997 metų. Jo sumanytoja ir iniciatorė - kompozitorė Dalia Kairaitytė. Vėliau festivaliui vadovavo Vidmantas Bartulis, o nuo 2008 metų - Zita Bružaitė. Tarptautinio šiuolaikinės muzikos rengėjai yra Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius, Kauno valstybinė filharmonija ir VšĮ „Iš arti".

COMMENTS

(name)


 

About us | Advertising | Cooperation | Code of Ethics | Contact us | Copyright | Privacy Policy
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09874916sec.