Slēpotājiem saduroties uz kalna, zaudējumus sedz vainīgais [3]

Pateicoties labvēlīgajiem ziemas laika apstākļiem, īpaša dzīvība šogad vērojama uz Latvijas slēpošanas kalniem. Daudzi tikai šogad apgūst slēpošanas prasmes, biežāk uz kalniem satiekas dažādu iemaņu līmeņu slēpotāji un ir lielāks sadursmes un traumu risks. Tādēļ visiem slēpotājiem If atgādina tiesības, kā saņemt kompensāciju, kā arī pienākumu – slēpošanas trasē respektēt citus slēpotājus un to iemaņas.

Zaudējumi pēc negadījuma uz kalna var tikt mērāmi vairākos tūkstošos latu, ko veido ārstēšanās izdevumi pēc negadījuma, pārejoša darba nespēja, iespējamie cietušā aprūpes vai rehabilitācijas izdevumi, sadursmē bojāts īpašums (slēpes, mobilais tālrunis, fotokamera, utt.). Normatīvie akti paredz, ka cietušajam zaudējumus sedz vainīgā persona. Ja vainīgajam negadījuma izraisītājam ir vispārējā civiltiesiskā apdrošināšana – viņa apdrošinātājs.

Savukārt, ja negadījums notiek slēpošanas kalna īpašnieka vainas dēļ – piemēram, nekvalitatīva, neprofesionāli izbūvēta pacēlāja dēļ, nepietiekama trašu nožogojuma dēļ, zaudējumi jākompensē slēpošanas trases īpašniekam, vai tā civiltiesiskās atbildības apdrošinātājam.

Lai saņemtu zaudējumu kompensāciju pēc slēpošanas negadījuma:

· Jāfiksē negadījuma fakts – vēlams saņemt vainīgā apstiprinājumu par faktu un viņa kontaktinformāciju, ārzemēs – noteikti nepieciešams izsaukt policiju.

· Jābūt lieciniekiem, kas bijuši uz kalna slēpošanas vietā, un redzējuši negadījumu (lai izbēgtu no strīda, ka patiesībā neveikli nokritāt pats)

· Jāsaglabā dokumenti, kas apliecina ārstēšanās un citus izdevumus

· Jāvēršas pie sava apdrošinātāja (ja ir nelaimes gadījumu apdrošināšana)

· Vai jāvēršas pret vainīgo, vai tā civiltiesiskās atbildības apdrošinātāju.

If mājas lapā http://www.if.lv/ izveidota sadaļa Padomi, kurā publicēti ieteikumi drošībai, dodoties ceļojumā, tai skaitā slēpošanas trasē.

COMMENTS

(name)

1 Diāna 06/05/2020 02:09 Tapēc vienmēr ir prātīgi braucot uz lielajiem kalniem apdrošināties: https://www.manapolise.lv/celojumu-apdrosinasana

2 Kaspars 08/01/2019 09:03 Vienreiz pamēģināju palēkāt pa tramplīniem.. nepatīkami esmu piezimējies uz muguru. Vairākus gadus ārstēju ar fizioterapētu un regulāriem baseina apmeklējumiem. Tagad skatos kur būtu pa sakarīgām cenām apdrošināties, un uzskrēju uz manapolise.lv dzivibas apdrosinasana, diezgan ērti, ka vairāki apdrošinātāji ir apkopoti vienā platformā. Varbūt gādam būs noderīgi.

3 Valdai 01/19/2010 16:39 tāpēc vien ir vērts slēpot tikai distances


 
OFFERS OF THE DAY:
Holiday and travel offers 20.03.2023 - 28.03.2023 Trakai Castle tickets price list 2023 Trakai TIC
Since 1962, an exposition of the Trakai History Museum has been operating in the central building of Trakai Castle on the island, where you can wander around | More
Holiday and travel offers 24.03.2023 - 30.03.2023 Opening hours during Easter (9-10 April) Trakai TIC
Opening hours of Trakai Tourism Information Centre and Trakai Island Castle during Easter (9-10 April) | More
Holiday and travel offers 04.03.2023 - 30.03.2023 Riga Jazz Lounge Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
In March, visit live jazz music evenings at hotel Lobby Bar, order a poke bowl and receive a glass of house wine complimentary. | More
Holiday and travel offers 21.03.2023 - 29.03.2023 “Following the Trails of Karaite History” Trakai TIC
Celebrating the Year of Lithuanian Karaims, Trakai Tourism Information Center has created thematic route “Following the Trails of Karaite History”. In this | More


Nikos Travel
,


Latvia Tours
,


Novatours
,


Compensa Latvija
,

About us | Advertising | Cooperation | Code of Ethics | Contact us | Copyright | Privacy Policy
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.23293996sec.